Media

Przez kilka lat prowadzenia bloga nazbierało się już trochę materiałów z moich udziałem, opublikowanych w innych miejscach w Internecie. Zebrałam je tutaj w jednym miejscu. Zapraszam do lektury!

Depuis le début du blog, il y a eu plusieurs articles que j’ai écrit pour d’autres sites Web ou ceux qui ont parlé de moi. Je vous ai tout regroupé ici. Bonne lecture !

PO POLSKU / EN POLONAIS

Wywiady ze mną:

O tym, jak wylądowałam w Bretanii, o życiu we Francji-jego blaskach i cieniach- oraz o tym, jak sie odnaleźć na emigracji opowiadałam Izie z bloga Moja Alzacja.  (2015)


Z tematu francuskiej kuchni przemaglowali mnie autorzy bloga Vive la cuisine : (2014)


Dla magazynu marki kosmetycznej Sylveco odpowiedziałam na pytania dotyczące planowania wakacji w Bretanii, a także francuskiego stylu życia, jedzenia i oczywiście kosmetyków : (2017)


Artykuły gościnne:

Co łączy Alzację z Bretanią? Wbrew pozorom naprawdę sporo! Szczegóły w moim artykule na blogu Moja Alzacja: (2015)


Jak wygląda życie, praca i codzienność na bretońskich wyspach? Można o tym przeczytać  w kolejnym tekście dla ‘Gazety Bretońskiej’, wydawanej przez Dom Bretanii w Poznaniu:(2015)


Kulisy wytwarzania bretońskiej ceramiki zdradziłam w kolejnym artykule, który ukazał się na łamach ‘Gazecie Bretońskiej’:  (2014)


Miałam przyjemność współtworzyć poradnik ‘Jak nauczyć się języka obcego?’ i udzielić kilku wskazówke związanych z francuskim :(2014)

Francja-elegancja? Ile w tym prawdy, a ile mitu? Mój tekst na blogu ‘Szminka w podróży’: (2013)

Trzy propozycje tras po Bretanii na wspaniałą podróż poślubną- przygotowałam je dla bloga Moje Wielkie Wiejskie Wesele: (2013)


Dlaczego warto odwiedzić Bretanię? Pisałam o tym na blogu Muzyczna Francja :(2013)


PO FRANCUSKU / EN FRANÇAIS

Od października 2015r. regularnie piszę artykuły dla bretońskiego portalu #MaCornouaille, na którym blogerzy piszą o spotkaniach z ciekawymi ludźmi oraz o swoich ulubionych, często mało znanych miejscach w części Bretanii zwanej Kornwalią, której stolicą jest Quimper.

Depuis octobre 2015, j’écris réguliѐrement des articles pour le blog #MCornouaille où les blogueurs décrivent de belles rencontres et recommandent leurs endroits préférés de cette partie de la Bretagne : souvent peu connus, mais qui méritent vraiment le détour.
Portal ‘ZoomOn’ poprosił mnie o wskazanie ulubionych miejsc  w okolicy, skupiłam się na Breście. 

ZoomOn m’a demandé de leur indiquer mes bonnes adresses à Brest : (2014)


Wycieczka po poznańskich kawiarniach:

Sur le blog de Lalydo, j’ai détaillé un petit tour-découverte des salons de thé dans ma ville natale en Pologne, Poznań : (2014)


Dla magazynu online  Zélie zachwalałam uroki lasu Brocéliande.

Pour le magazine en ligne ‘Zélie’, j’ai proposé Brocéliande comme destination d’une petite escapade.  (2016)
Portal Hostelbookers ogłosił Bretonissime najlepszym blogiem miesiąca w październiku 2013- zaledwie kilka miesięcy po tym, jak zaczęłam pisać.

Bretonissime a été élu le blog du mois par Hostelbookers en octobre 2013. A l’époque, le blog  existait seulement depuis quelques mois.


No comments

Post a Comment