Contact

Zapraszam do kontaktu : bretonissime@gmail.com

N’hésitez pas à me contacter sur : bretonissime@gmail.com

Kasia

Komentarze / Commentaires

 1. Bonjour Kasia. Un très joli blog, découvert grâce à un cousin.
  Et bonne année !
  Hervé

  ReplyDelete
  Replies
  1. Merci beaucoup, Hervé et sois le bienvenu!

   Delete
 2. Witaj Kasiu,

  Z przyjemnością ślędzę Twój blog, jest bardzo interesujący! Za miesiąc przeprowadzam się do Francji ( Paryż) ale Bretania również jest mi bliska, bo mój chłopak stamtąd pochodzi.
  Chciałam zapytać Cię czy Ty, jako że już długo przebywasz we Francji odnosisz wrażenie,że przyjaźń francuska różni się wiele od polskiej? Często bywam we Francji i zauważyłam przy spotkaniach z przyjaciółki mojgo chłopaka,że ta przyjaźń tutaj jest "szczera" , nigdy nie słyszałam aby ktoś kogos obgadywał, pamięta się o wszystkich przyjaciołach, można nie mieć z kimś kontaktu 3 miesiące ale za chwile dzwonisz i zapraszasz go na imprezę jakby nigdy nic. Nie wiem, czy to zależy od przyjaciół, ale bardoz dużo obserwuję, i mam smutne wrażnie,że u nas jak już nie masz z kimś ktosnktu to potem albo głuoio zadzwonic, albo juz w ogóle się o tej osobie nie pamięta ( czego właśnie obawiam się wyjeżdżając z Polski, że zostanie mi 1, może 2 przyjaciół, bo reszta zapomni "przecież Klaudia wyjechała").Odnoszę często wrażenie,ze brak jest u nas "szczerej" przyjaźni. Bardzo byłabym ciekawa Twojej opinii.Może to tylko moje wrażenie, a może tak rzeczywiście jest?

  Pozdrawiam i czekam na dalsze posty :)

  Klaudia

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję serdecznie za komentarz i ciekawe spostrzeżenia. Chyba jednak zbytnio Ci nie pomogę, bo myślę, że to zbyt skomplikowana kwestia, by dało się ją uogólnić w kilku zdaniach. Moim zdaniem to, o czym piszesz, zależy bardziej od cech charakteru niż od pochodzenia osoby. Na pewno będąc dłużej nad Sekwaną zauważysz, że i Francuzi obgadują znajomych, życzę Ci natomaist, by polskie przyjaźnie przetrwały, przy dobrej woli obu stron powinno się udać! ;) Trzymam kciuki za przeprowadzkę!

   Delete
 3. Witaj :)
  Bardzo często czytam Twojego bloga, jest naprawdę świetny. Za kilka lat planuje wyemigrować do Francji i myślę, że Bretania to bardzo dobry pomysł. Jak sądzisz, które miasto jest najbardziej odpowiednie do zamieszkania? Planuje pracować w operze i studiować w konserwatorium muzycznym, więc dobrze by było jakby były na miejscu :)
  Pozdrawiam serdecznie!
  Kasia

  ReplyDelete
 4. Witaj Kasiu. Uwielbiam ludzi mających pasję do życia i potrafiących dzielić się tym co kochają. Mam wrażenie, że w Twoim przypadku ten zachodni skrawek Francji jest takim miejscem na ziemi, które Cie ciągle cieszy i potrafisz tym zarażać na odległość... Blog jest wyjątkowym kompendium wiedzy na temat regionu i trudno znaleźć w necie miejsce równie bogate w wartościowe (niekomercyjne) treści. Sam przymierzam się z żoną i trójką dzieci do odwiedzenia Bretanii i przy chwilowym przypływie szaleństwa być może poniesie nas tam w najbliższe wakacje. Moje marzenia i plany w dużej mierze opierają się na tym co wyczytałem i zobaczyłem na twoim Blogu. Polecam Ci pod rozwagę utworzenie interaktywnej, olinkowanej mapy, na której zaznaczałabyś opisane miejsca z odnośnikiem do odpowiednich tagów czy artykułów. Znacznie ułatwiło by to planowanie miejsc, gdzie warto się zatrzymać zwiedzając podczas pobytu odwiedzając okoliczne atrakcje.
  Pozdrawiam ze Śląska i gratuluję Bloga. Michał

  ReplyDelete