Francuski z native speakerem

Wyobraźcie sobie, że mój styl pracy okazał się zaraźliwy i zainspirował mojego męża, Francuza, do porzucenia pracy w szkole na rzecz lekcji online. Olivier uczył wcześniej języka francuskiego oraz historii z geografią (co ciekawe, to we Francji jeden przedmiot) dzieci i młodzież, by następnie odkryć w sobie jeszcze większą pasję do pracy z dorosłymi, którzy pragną zgłębiać tajniki francuskiego języka i kultury.

Skuteczność zajęć przez Skype przetestował w międzyczasie na sobie, szlifując w ten sposób język polski z nauczycielką mieszkającą we Wrocławiu.


Francuski przez Skype z nativem – dla kogo?


Podejrzewam, że Wasza pierwsza myśl to ‘dla uczniów zaawansowanych’. To prawda, ale nie tylko dla nich!  Mój mąż pracuje z osobami na każdym poziomie zainteresowania i każdy może z takiego procesu nauki wyciągnąć dla siebie wiele korzyści. Wystarczą dobre chęci i trochę odwagi- często początkujący boją się zaczynać od zera z native speakerem, a naprawdę nie ma się czego obawiać.

Francuski z nativem – komunikacja


Jeśli boicie się, że nie zrozumiecie wszystkiego po francusku, spieszę Was uspokoić, że Olivier dobrze zna angielski oraz komunikatywnie język polski. W skomplikowanych przypadkach pomaga też mowa ciała i uśmiech. :)

Francuski z nativem – zalety


Ogólnie rzecz biorąc, zajęcia z nativem przyspieszają proces mówienia w języku obcym. To, że „nie mamy wyjścia” działa motywująco i mobilizująco. Ogromną zaletą jest możliwość osłuchania się z „żywym” językiem i perfekcyjną wymową.
Wykształcony oraz interesujący się otaczającym nas światem native speaker jest w stanie przekazać uczniowi ogromną wiedzę na temat kultury własnego kraju. Francuzi to mistrzowie dyskusji, więc tematów do rozmów na pewno szybko nie zabraknie.

Francuski z nativem – na co zwrócić uwagę?


Moim zdaniem, nie wystarczy być rodzimym użytkownikiem języka, by go uczyć, a już na pewno uczyć skutecznie, profesjonalnie i ciekawie. Najpierw trzeba poznać swój język od podszewki, nauczyć się zasad (a nie tylko intuicyjnie ich używać) oraz ćwiczyć się w przekazywaniu ich.
Mój mąż posiada wykształcenie kierunkowe i wieloletnie nauczenie zarówno w nauczaniu (a zainteresować nastolatków łatwą sztuką nie jest), jak i w występowaniu publicznym (kilkuletnie doświadczenie jako przewodnik- wolontariusz po Bretanii). Jest pasjonatem Bretanii, historii oraz osobą niezwykle oczytaną oraz z szeroką wiedzą ogólną.

 Francuski przez Skype z nativem – czy warto?


Jeśli się zastanawiacie, czy to rozwiązanie dopowiednie dla Was, polecam po prostu spróbować i przekonać się, czy się to u Was sprawdzi. Pierwsza lekcja z Olivierem jest bezpłatna i niezobowiązująca. Po jej odbyciu decydujecie, czy chcecie kontynuować współpracę.

Jednak dość już tej promocji z mojej strony, opinie uczniów Oliviera możecie przeczytać tutaj.

Francuski przez Skype z nativem – ile to kosztuje?


45 minut lekcji kosztuje 20 euro, a 60 minut lekcji to koszt 25 euro.

Wszelkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie Oliviera, która nazywa się Up to French. Adres mailowy do kontaktu to uptofrench@gmail.com

Jeśli z jakichkolwiek powodów chcielibyście, przed rozpoczęciem lekcji z Olivierem, skontaktować, oczywiście jest to możliwe. Piszcie śmiało na bretonissime@gmail.com


No comments

Post a Comment