Quimper w świątecznym wydaniu / Quimper parée pour les fêtes


Boże Narodzenie spędziliśmy w Quimper i okolicach i pomyślałam, że może w końcu nadarzy się okazja, by pokazać Wam to piękne miasto na blogu. Nie było to jednak oczywiste: przez Bretanię, a zwłaszcza Finistère, przetoczył się bowiem w tych ostatnich dniach roku huragan Dirk. Quimper było zagrożone powodzią, deszczu i wiatru było więc pod dostatkiem i nic nie zachęcało do spędzania czasu poza domem. Na szczęście jednego wieczoru, gdy wybrałam się z koleżanką do miasta, aura była przychylna. Po wizycie w restauracji (obie byłyśmy już po kolacji, zamówiłyśmy więc sam deser, czemu kelnerka nie mogła się nadziwić), przespacerowałyśmy się po centrum miasta i udało mi się zatrzymać w kadrze kilka świątecznych dekoracji.

Nous avons passé Noël à Quimper et je me suis dit que ce serait une bonne occasion pour vous montrer enfin cette belle ville sur le blog. Ce n’était pourtant pas évident, car en fin d’année, la tempête Dirk a traversé le Finistère. A Quimper, nous avons eu l’alerte d’inondation et le vent et la pluie en puissance ne donnaient pas du tout envie de mettre le nez dehors. Heureusement, un soir, quand je suis sortie en ville avec une amie, le temps était clément et j’ai pu faire quelques photos des illuminations. Pour l’anecdote, on est arrivées au resto après le repas, juste pour prendre un dessert, à la plus grande surprise de la serveuse !

Nie robiłam żadnego podsumowania blogowego roku oprócz zebrania w jeden album dziesięciu zdjęć, które najbardziej się Wam podobały spośród tych, które publikowałam przez cały rok na Facebooku. Możecie je zobaczyć tutaj: http://on.fb.me/1dNh8hj Życzę Wam wszystkiego dobrego w Nowym Roku i do zobaczenia jak najczęściej na blogu lub w Bretanii! ;)

Je n’ai pas fait de résumé de l’année sur le blog, j’ai juste rassemblé les dix photos que vous avez le plus appréciées parmi celles que je postais durant l’année sur Facebook. Vous pouvez regarder cet album ici : http://on.fb.me/1dNh8hjJe vous souhaite une très belle année et plein de bonheur ! J’espère que nous allons nous rencontrer souvent sur le blog ou bien en vrai, en Bretagne !
 

Komentarze / Commentaires

 1. Wspaniałego 2014 roku, aby obfitował w same pozytywne zdarzenia!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki serdecznie i wzajemnie, wszystkiego dobrego!

   Delete
 2. Piekne dekoracje! I polazujesz kolejne urocze miasteczko w Bretanii! Mam ochote sie spakowac i ruszyc od razu w tamte strony! Z niecierpliwoscia czekam na kolejne urocze zdjecia z Twoich okolic, a lista miejsc w rejonie Bretanii rosnie w nieskonczonosc;) Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w Nowym Roczku!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Cieszę się, że Twoja lista się wydłuża! ;)) Dziękuję i nawzajem!

   Delete
 3. Cudnie widzieć miasto, które widziało się latem, w tak pięknych dekoracjach.! U nas w UK też wieje i zalewa. Oj, mocno wieje! Pomyślności i wielu zachwytów w Nowym Roku!

  ReplyDelete
 4. Piękne fotki. I ładne te dekoracje. Życzę udanego 2014!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję i Tobie też, udanego Nowego Roku!

   Delete