Zaproszenie na spotkanie w Warszawie

Drodzy czytelnicy! Dokładnie za tydzień, 9. września o 19 w kawiarni 8 stóp w Warszawie będę miała przyjemność poprowadzić spotkanie zatytułowane: „Między piekłem a niebem: bretońskie wyspy od kulis” –bardzo bym się ucieszyła, gdybyście mogli w nim uczestniczyć!
Exceptionellement, pas de version française de l’article, désolé. Je parle ici un peu plus en détail d’une conférénce pendant laquelle je parlerai des îles bretonnes et qui aura lieu à Varsovie le 9 septembre. Cet événement se passera uniquement en polonais, mais qui sait, peut-être aurai-je le plaisir de vous convier un jour à quelque chose de similiare un jour en français ? Pour l’instant, croisez les doigts pour moi !
Z wystąpienia dowiedzie się między innymi:

- Jak organizuje się lekcje na wyspach i dlaczego czasem nauczyciela widzi się tylko w telewizorze?
- Jak wygląda nauka, gdy w klasie jest jeden uczeń i czy to frajda czy męczarnia dla obu stron?
- Dlaczego praca w szkole na wyspach wiąże się z noclegiem?
- Co zrobić, gdy „utknie się” na wyspach i czy może się to zdarzyć z innego powodu niż sztorm?
- Czy dojazd do pracy statkiem zawsze jest atrakcyjny? Jak radzić sobie z chorobą morską?
- Dlaczego mieszkańcy sąsiednich wysp się nie lubią, mówiąc oględnie?
- Czy będąc przybyszem z kontynentu można zostać zaakceptowanym przez wyspiarzy z dziada pradziada?
- Czym zajmują się ludzie na malutkich wyspach jak Molène, gdzie w zimie mieszka na stałe 60 osób?
- Jak to się stało, że wylądowałam tam w szkole i jako Polka uczyłam francuskie dzieci angielskiego?
- Dlaczego pracując na wyspach, można zwariować i jak się przed tym uchronić?
Oprócz opowieści, pokażę Wam też zdjęcia z magicznej i tajemniczej wyspy Ouessant, z kameralnej Molène nazywanej pieszczotliwie „caillou”, czyli „kamyczkiem”, z rajskiej wyspy Batz, z kolorowej wyspy Sein czy wyjątkowo malowniczej Groix. Chętnie odpowiem też na Wasze pytania związane z wyspami czy szerzej z Bretanią.

Jedna z czytelniczek, Aleksandra, zapytała mnie też na Facebooku, czy planuję kolejne spotkanie w Poznaniu podczas mojego pobytu. Nic „oficjalnego” na pewno się nie szykuje, ale jeśli byliby chętni, z przyjemnością spotkam się z Wami przy kawie czy piwie, by porozmawiać o Bretanii, o wyspach, życiu we Francji, zwiedzaniu Francji czy też o innych kwestiach, które Was interesują. Czytelników z Poznania zainteresowanych tym pomysłem gorąco zachęcam do wypełnienia ankiety na Doodle, żeby łatwiej było mi ustalić termin.

Pozdrawiam Was ciepło z paryskiej kawiarni i do zobaczenia w Polsce!
Kasia

PS. Przypominam o konkursie organizowanym wraz z wydawnictwem Świat Książki, w którym czekają na Was atrakcyjne nagrody- ciekawe książki o życiu we Francji! Więcej szczegółów tutaj, konkurs trwa do poniedziałku 7. września do północy.

Komentarze / Commentaires

  1. Gdybyś kiedyś miała okazję zawitać do Krakowa z przyjemnością się wybiorę. Niestety, do Warszawy niespecjalnie mi po drodze. Byłoby też miło gdybyś kiedyś w jakiś poście opisała te wszystkie aspekty, które poruszysz na spotkaniu, bo brzmią naprawdę ciekawie. Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego pobytu w Polsce :)

    ReplyDelete
    Replies
    1. Justyno, na pewno będę o tym jeszcze pisała na blogu. A co do ewentualnego spotkania w Krakowie, jestem jak najbardziej za, może któregoś razu się uda! :)

      Delete